سبک زندگی

 

ارتباط با طبیعت

 دیدن پرندگان و حیوانات تأثیر آرام بخشی بر ما دارد و احساس سرزندگی در ما ایجاد می کند. ما به اندازه قبل، وقت خود را در بیرون از خانه نمی گذرانیم. ممکن است دیگر مانند زمانی که بچه بودیم، دوچرخه سواری نکنیم یا یا آب و گِل در تماس نباشیم. متاسفانه بیشتر ما، فعالیت‌های زمان فراغت را با زمان زیادی که در رسانه‌های اجتماعی می‌گذرانیم، جایگزین کرده‌ایم. پیامدهای این رفتارها این است که با جامعه‌ای پر استرس با انواع بیماری‌های روانی مواجه هستیم.

مدیتیشن

واژه مدیتیشن (مراقبه) از ریشه لاتین و به معنای «التیام» است. مدیتیشن یا مراقبه به معنای تمرین برای رسیدن به حالتی است که در آن فرد با نادیده گرفتن محرکهای پیرامون، خودآگاهانه و به صورت ارادی، ذهن خویش را آرام می‌کند. مدیتیشن به معنای متمرکز کردن ذهن است. این تمرکز می‌تواند بر روی یک صدا، عبارت یا دعا، شئ، تصویر، آگاهی از خویشتن، نحوه تنفس وصورت گیرد. هدف از این کار آگاهی از لحظه حال، رسیدن به آرامش، و کاهش استرس است. مدیتیشن موجب ارتقای شخصیت و رشد روحانی و معنوی می‌شود.

اسباب‌بازی‌های چوبی

اسباب‌بازی‌های چوبی دوستدار محیط زیست و یکی از محبوب‌ترین اسباب‌بازی‌های کودکان چوبی هستند. برای پدرومادران هم مهم است که اسباب‌بازی کودکان، ایمن، سودمند، جذاب و الهام‌بخش باشد. همچنین کودک بتواند زمان نسبتا زیادی را با آن سرگرم و شود. همچنین برای بعضی پدرومادران مهم است که اسباب‌بازی از مواد ارگانیک و طبیعی ساخته شده باشد. اسباب‌بازی‌های چوبی بافت، جنس و بوی مطبوعی دارند. اسباب‌بازی‌هایی که از پلاستیک‌های فشرده تهیه شده‌اند احتمال شکستگی و ایجاد گوشه‌های تیز و آسیب‌رسان دارند. اسباب‌بازی‌های چوبی به سادگی شکسته نمی‌شود و در صورت شکسته شدن نیز باعث صدمه رساندن به کودکان نخواهد شد.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی متون، گرافیک، تصاویر، ویدئوها و محتویات وبسایت متعلق به خانه یادگیری مرسده عامری است. بازنشر و استفاده از مطالب
این وبسایت، تنها با مجوز کتبی یا غیرکتبی از مدیر وبسایت و با ذکر منبع و لینک مستقیم (لینک مستقیم به مطلب و بازنشر کامل و‌ بدون
جرح و‌ تعدیل) بلامانع است.

@ 2023 Mercede Ameri, All Rights Reserved

Design by Mercede Ameri, Jivan Studio

طراحی وبسایت و لوگو از استدیو ژیوان