هنردرمانی

هنردرمانی  تلفیقی از تکنیک‌های روان‌شناسی و هنر، برای بهبود سلامت افراد است که به وسیله آن می‌توان به درمان اختلالات پرداخت. منظور از هنردرمانی، هنردرمانی بیانگر به وسیله‌ی هنرهای تجسمی است و نه درمان‌های دیگر با هنر، مثل موسیقی‌درمانی، تاتردرمانی. درمان با هنرها، در درمان اختلالات مختلف کاربرد دارد.

هنردرمانی می‌تواند در طی فعالیت هنری، مشکلات، تنشها و آنچه به عنوان تعارض در فرد وجود دارد را نمایش دهد. سپس  این تنش‌ها در طی درمان، آرام و کنترل می‌شوند. مراجع در فرایندی آزادانه و با آرامش دست به اظهار وجود می‌زند و دوباره به خویشتن خودش دسترسی پیدا می‌کند، در حین کار، فرد، آماده می‌شود تا نیازهایش را بیان کند. سپس می‌توان تجربیات سخت و دردناک، مشکلات و تنشهایی که باعث ترس می‌شوند را شناسایی و پردازش کرد. از آن جایی که هنردرمانی به کاهش تنش‌های روزمره کمک می کند و می‌تواند برای همه افراد و در همه سنین مفید باشد.

هنر را حس کنیم و با آن، باهم بودنمان را مطلوب‌تر کنیم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاوره آنلاین به والدین و

هنردرمانی آنلاین

با کودکان بالای ۳ سال

اختلال یکپارچگی حسی (SID) –

اختلال پردازش حسی (SPD) –

جدایی پدرومادر –

بیماری یکی از اعضای خانواده مثل سرطان –

صدمات ناشی از مهاجرت یا جابه‌جایی –

دوری کردن از اجتماع –

ناآرامی –

مشکلات رشدی و اختلال توجه و تمرکز –

مشکلات هیجانی –

ترس –

اعتماد به نفس ضعیف –

– سوگ (مرگ، جدایی، از دست دادن، صانحه)

– سکوت اختیاری کودک

شرایط پرفشار و استرس زا

اختلال استرس پس از سانحه

شرایط استرس‌زای سرطان

هنردرمانی می‌تواند در طی فعالیت هنری، مشکلات، تنش‌ها و آنچه به عنوان تعارض در فرد وجود دارد را نمایش دهد. سپس  این تنش‌ها در طی درمان، آرام و کنترل می‌شوند. 

مدت زمان جلسات ۵۰ دقیقه می‌باشد

در حال حاضر کلاس‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌شوند

جلسات هنردرمانی

هنر درمانی هم به صورت فردی و هم گروهی انجام می‌شود. در هنردرمانی آن چیزی که تولید می‌شود از منظر رویکرد زیبایی شناسانه اهمیتی ندارد بلکه درمانگر به کمک معانی که در پس محتوای تولید شده و مفاهیم ناخودآگاه است به تحلیل اثر هنری می‌پردازد. همچنین هنردرمانی به مرور که ناخودآگاه فرد را به خود آگاه می‌آورد، توجه فرد را به بسیاری از جریانات و تعارضات موجود در ذهن و زندگی‌اش می‌کند و به سلامت روان او کمک می‌کند.

هنر درمانی به یافتن بیان خلاقانه برای احساسات و افکار در زمان‌های دشوار و کشف راه‌حل‌های جدید کمک می‌کند

هنردرمانی بیانگر

کار با انواع رنگ‌ها، خمیرها، گِل سفالگری، کلاژ

هنردرمانی آنلاین برای کودکان و

نوجوانان

 

کلیه حقوق مادی و معنوی متون، گرافیک، تصاویر، ویدئوها و محتویات وبسایت ژیوان متعلق به خانه یادگیری مرسده عامری است. بازنشر و استفاده از مطالب
این وبسایت، تنها با مجوز کتبی یا غیرکتبی از مدیر وبسایت و با ذکر منبع و لینک مستقیم (لینک مستقیم به مطلب و بازنشر کامل و‌ بدون
جرح و‌ تعدیل) بلامانع است.

@ 2023 Mercede Ameri, All Rights Reserved

Design by Mercede Ameri, Jivan Studio

طراحی وبسایت و لوگو از استدیو ژیوان